10% Zľava na všetky ponožky s kódom PONKY10
⭐ Sme tu pre vás od roku 2020Poštovné nad 80 € ZDARMAProfesionálny zákaznícky servis
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám! +421 905 877 892 (Po-Pia 8:00 – 19:00)
Sviečky ako zhmotnenie hygge

Sviečky ako zhmotnenie hygge

Vedeli ste, že v Dánsku pokladajú sviečky za tak podstatnú súčasť životného štýlu „hygge“, že ročne minie jeden človek takmer šesť kíl vosku? Pomocou sviečok vytvárajú atmosféru, ktorú nazývajú „hyggelig“, čo môžeme voľne preložiť ako „taká, ako hygge“.

Čím to je, že práve svetlo sviečky v nás evokuje príjemné a utišujúce pocity? Kto z nás by to nezažil, malý plamienok sviečky takmer hypnotizuje náš zrak a niekedy sme schopní doň neprerušene hľadieť aj pár minút.

Oheň bol pre našich predkov kľúčovým elementom k prežitiu. Slovné spojenie „teplo rodinného krbu“ nehovorí len o zapálenom ohni v kachliach, no predovšetkým symbolizuje pohodu a lásku, ktorá panuje v rodine. Aj toto môže byť vysvetlením, prečo je svetlo sviečky tak podstatné pre „hyggelig“ atmosféru vo vašom príbytku. Malý plamienok nám zhmotňuje pocit bezpečia a pohodlia. Vytvára teplé, „živé“ svetlo, ktoré je pohladením pre dušu i zrak.

Ak ste aj vy zatúžili vniesť do svojich domovov hrejivé svetlo, môžete si prezrieť našu ponuku sviečok PADDYWAX. Dôsledne sme vybrali práve tieto produkty, lebo nás oslovil ich dôraz na kvalitu a zároveň rešpekt k prírode.

Sú vyrábané zo sójovej zmesi a každá sviečka je ručne odlievaná. Na prvý pohľad zaujmú svojim prepracovaným dizajnom. Každý typ sviečky sa vyznačuje aj sofistikovanou a netradičnou vôňou. Očaria vás jedinečné a elegantné kombinácie vôní, ktoré zaujmú nevtieravým spôsobom. Pripomínajú viac parfumy, než klasické voňavé sviečky. Sú preto dokonalým doplnkom do interiérov.

Čo však s nádobkami po vyhorení sviečok? Bola by ich predsa škoda vyhodiť. Vedeli ste, že po vyhorení sa dajú všetky použiť v domácnosti?

Ako sme už písali v našom článku, hygge nie je o bezmyšlienkovitom nakupovaní veľkého množstva produktov. Sviečky, ktoré sme vybrali, dokonale napĺňajú myšlienku udržateľnosti svojou znovu-využiteľnosťou. S týmto úmyslom sú vyrábané, nielen ako sviečky ale aj ako dômyselné a estetické doplnky do domácnosti. Napríklad nádobku zo sviečky BOHÉME využijete ako misku na jogurt, či rannú ovsenú kašu. Postupne môžete nazbierať celú sadu rôznych veľkostí i dizajnov. Všetky nádobky sú vyrábané z prírodných surovín a tak sa nemusíte báť konzumovať z nich jedlo.

Rustikálny dizajn sviečok HOMESTEAD nás na prvý pohľad očaril. My si vieme predstaviť ich využitie napríklad aj ako nádobku na háčkované odličovacie tampóniky. Ich používaním taktiež šetríme prírodu.

Dôležitým krokom pri znovu-používaní nádobiek je ich vyčistenie, po vyhorení sviečky. Najprv odstránite kovovú časť, kde bol pripevnený knôt (a zrecyklujete) a až potom začnete čistiť zvyšky vosku. Najlepšie vám to pôjde, ak nádobku predtým vložíte na pár hodín do mrazničky. Následne môžete príborom opatrne odstrániť vosk, pôjde vám to ľahko. Nakoniec nádobu umyjete v teplej vode s mydlom a nájdete jej nové využitie vo vašej domácnosti.

Veríme, že aj vás oslovili tieto kvalitné sviečky rovnako ako nás. Máte už doma od nás sviečku? Našli ste po jej vyhorení nejaký kreatívny spôsob ako využiť nádobku? Budeme radi, ak na nás označíte na instagrame, či facebooku a pripojíte fotku, ako si užívate „hygge“ so sviečkami PADDYWAX vy.

Close formulár

Prihlásenie

Ešte nemáte svoj účet? Vytvorte si ho.

Už máte svoj účet?

Ešte nemáte svoj účet? Prihláste sa

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránky, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.

alebo sa prihláste cez

alebo sa zrýchlene zaregistrujte cez