10% Zľava na všetky ponožky s kódom PONKY10
⭐ Sme tu pre vás od roku 2020Poštovné nad 80 € ZDARMAProfesionálny zákaznícky servis
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám! +421 905 877 892 (Po-Pia 8:00 – 19:00)
Papuče Kyrgies

Papuče Kyrgies

Milujete ručnú prácu, tradičné remeslá a potrpíte si na kvalitu? Potom určite mrknite očkom (alebo aj dvomi) na papuče Kyrgies.

Tieto jedinečné vlnené papučky sú vyrábane v Kyrgystane, kde sa dlhé stáročia uchováva tradícia plstenia ovčej vlny. Tamojší remeselníci spojili overenú dávnu technológiu s moderným,  minimalistickým dizajnom a pretavili ich do papúč, ktoré zahrejú nielen nôžky ale i srdce J.

Plstená ovčia vlna bola pre obyvateľov Kyrgystanu kľúčovým materiálom. Žiadna iná látka  by nebola vydržala horúce letá a studené, vlhké zimy tak dobre, ako práve takto spracovaná vlna. Ovečky sa stali dôležitým zdrojom tamojších ľudí. Verili, že správať sa k nim kruto, by im prinieslo nešťastie. V duchu tejto viery sa aj dnes pasú ich ovce na šírych pláňach, bez ohrád. Strážia ich pastieri a jazdci na koňoch. V lete dostanú ovečky letný zostrih a následne putuje vlna na ďalšie spracovanie.

Najprv je potrebné ju vyčistiť a nafarbiť, potom prebieha samotný proces plstenia, kedy za pomoci mnohých vpichov špeciálnych ihiel sa vlákna spolu pevne previažu a vytvoria pevnejší a tenší materiál. Z neho sa následne už vystrihujú papuče, niekedy je potrebná ešte dodatočná úprava, aby materiál nebol príliš chlpatý.

Papučky sa vyrábajú ručne a povieme vám, nie je to ľahká práca. Vyžaduje si zručnosť a aj určitú dávku sily. Vlna sa navlhčí mydlovou vodou a naťahuje na špeciálne formy. Po vyschnutí a dokončení podrážok a posledných detailov, je každý jeden pár papúč skontrolovaný a pripravený vycestovať do sveta.

Celý proces výroby trvá približne šesť týždňov. Takmer všetka práca sa robí ručne pomocou vlny, mydla a farbiva. Tento proces ostal takmer nezmenený po celé tisícročia.

Aby sa neplytvalo, odstrižky z výroby papúč sú pre svoje skvelé termoregulačné vlastnosti použité na zatepľovanie domov. No nie je to úžasne? Kyrgies je firma, ktorá dbá na ekologickú výrobu, preto spolupracujú s organizáciou „Climate Neutral“ a zaviazali sa, že vyrovnajú svoju uhlíkovú stopu.

Taktiež sú členom „1% for the Planet“, kde je hlavnou myšlienkou, že firmy, ktoré profitujú z prírodných zdrojov, by mali určitú časť zisku venovať aj na ich obnovu a starať sa tak o našu planétu.

Zároveň sa angažujú aj v „One Tree Planted“, kde sa snažia opäť zalesniť oblasti, ktoré boli zničené veľkými požiarmi.

Vo firme Kyrgies sa najviac zaujímajú o znovu obnoviteľné zdroje, fairtrade a etický prístup, nielen k zamestnancom ale aj všetkým žijúcim tvorom na planéte. Práve pre ich filozofiu a zároveň aj krásne produkty sme sa rozhodli ponúknuť vám možnosť zakúpiť si u nás tieto vlnené papuče. Tak čo, vyskúšate, aké sú pohodlné na vlastných nohách?

Close formulár

Prihlásenie

Ešte nemáte svoj účet? Vytvorte si ho.

Už máte svoj účet?

Ešte nemáte svoj účet? Prihláste sa

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránky, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.

alebo sa prihláste cez

alebo sa zrýchlene zaregistrujte cez