10% Zľava na všetky ponožky s kódom PONKY10
⭐ Sme tu pre vás od roku 2020Poštovné nad 80 € ZDARMAProfesionálny zákaznícky servis
Potrebujete poradiť? Zavolajte nám! +421 905 877 892 (Po-Pia 8:00 – 19:00)
Naše vlnené ponožky a svetre

Naše vlnené ponožky a svetre

K hygge neodmysliteľne patria pletené vzorované svetre a ponožky! Nuž a keďže sme vám chceli poskytnúť autentický zážitok, našli sme dodávateľa priamo v Dánsku s viac než 45 ročnou tradíciou. Ako prví sme priniesli na slovenský trh kvalitnú značku WOOLWEAR. Všetky produkty sú vyrábané zo 100% čistej novej nórskej vlny. Pojem „nová vlna“ označuje taký typ vlny, ktorý je získavaný zo žijúcich zvierat. Môžete si byť preto istí, že pre tieto svetríky a ponožky nebola žiadna ovečka usmrtená.

Vlna má mnoho skvelých vlastností. Tento čisto prírodný materiál má schopnosť termoregulácie, čo znamená, že vás v zime zahreje, no zároveň odvádza prebytočné teplo a tak nedochádza k prehriatiu. Môže za to hlavne štruktúra vlasu, ktorý je zvlnený a vytvára v materiáli mikroskopický priestor vyplnený vzduchom. Vlna zároveň skvele absorbuje vlhkosť vo forme vodnej pary. Vedeli ste, že práve vďaka tomuto začína hriať? Vlna je teda jediným materiálom, ktorý je po navlhnutí teplejším.

Práve pre túto vlastnosť je vlna milovaným materiálom turistov, môže prijať vlhkosť do až 40% svojej vlastnej váhy bez toho, že by ste mali v nej pocit mokrosti. Ak hľadáte trvácny produkt so skvelými funkčnými vlastnosťami, určite si prezrite našu ponuku vlnených svetrov a ponožiek.

To, čo do kvalitného odevu na začiatku investujete, sa vám vráti v podobe stálych vlastností a komfortu pri nosení. Mnoho ľudí sa vlny obáva práve kvôli údržbe. S naším návodom, ktorý je pribalený ku každému produktu z vlny, to však zvládnete hravo! Vedeli ste napríklad, že vlna má do určitej miery aj samočistiacu vlastnosť? Nie je potrebné ju často prať, pokiaľ nie je silne znečistená. Po použití stačí odev zavesiť na čerstvý vzduch, najlepšie, ak je vonku mierny mráz. Pri tomto prebehne prirodzene chemický čistiaci proces medzi lanolínom a vlhkosťou v materiály. Za niekoľko hodín je preč všetok zápach a pot.

Nás na prvý pohľad očarili najmä krásne, autentické nórske a škandinávske vzory na svetríkoch a ponožkách. Produkty WOOLWEAR sú vyrábané v manufaktúrach v Nórsku, Dánsku a na Islande. Môžete si byť preto istí, že sa vám do rúk dostanú kvalitné, autentické pletené produkty a nie žiadne napodobeniny z Číny či Indie. Či už si ich vezmete zo sebou na hory alebo si ich oblečiete len tak doma pre radosť, môžete si byť istí, že vás zahrejú. Možno pri ich nosení aj vy objavíte dôvod, prečo Dáni pokladajú pletené odevy za jednu zo základných esencií hygge. J

Pokiaľ si budete vyberať veľkosť, zvážte prosím, že väčšina produktov WOOLWEAR je vyrábaných ako UNISEX, čiže sú vhodné pre mužov aj ženy. Záleží teda len na vašom vkuse, ktorý vzor a model sa vám zapáči. Muži, ktorí nosia medzi číslo, by mali zvoliť radšej menšiu verziu. Pre ženy sme zase pripravili prekonvertovanú tabuľku z veľkostí na EU číslovanie. Nezabudnite si skontrolovať, či si neobjednávate príliš veľký produkt.

Budeme veľmi radi, ak sa rozhodnete aj vy dať šancu vlne, ktorá je jedným z najstarších odevných materiálov. Je taktiež ekologickým a ľahko obnoviteľným zdrojom, keďže ovečkám ich kožúšky dorastajú celoročne J. Produkty, ktoré predávame, sú pletené z vlny získanej ekologickým a etickým spôsobom, v súlade s environmentálnymi požiadavkami EU, tak aby netrpeli zvieratká, ľudia a ani naša planéta.

Máte už od nás niektorý z produktov WOOLWEAR? Podeľte sa s nami o svoje dojmy na facebooku či instagrame a môžete nás označiť aj na vašich fotkách. J

Close formulár

Prihlásenie

Ešte nemáte svoj účet? Vytvorte si ho.

Už máte svoj účet?

Ešte nemáte svoj účet? Prihláste sa

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránky, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.

alebo sa prihláste cez

alebo sa zrýchlene zaregistrujte cez